Zobacz więcej

Newsletter

Jeśli jako pierwsza(y) chcesz dowiadywać się o kobiecych nowinkach - koniecznie zapisz się do naszego newslettera!

Składniki kosmetyków i ich wchłanialność

Tagi: lab one, kosmetyki,

Dlaczego jedne kosmetyki szybko się wchłaniają i działają niemalże natychmiast, a inne potrzebują czasu, aby tłusty film zniknął z powierzchni ciała? Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o swoich produktach do pielęgnacji.

Zastanawiałaś się kiedyś, jak działa Twój ulubiony kosmetyk? Czy rzeczywiście trafia do najgłębszych warstw skóry i celnie uderza w źródło problemu, z którym chcesz sobie poradzić przy pomocy jego składników? Jak się okazuje, zastosowanie wody w kosmetyce ma ogromne znaczenie dla naszej urody. To jeden ze składników produktów pielęgnacyjnych, który wpływa na ich wchłanialność.  

Utrudniona absorpcja w głąb skóry

Niestety, absorpcja aktywnych cząsteczek w głąb skóry nie jest łatwym procesem. Skóra tworzy naturalną warstwę ochronną, przez którą trudno się przedrzeć aktywnym składnikom zawartym w kosmetyku. Z drugiej strony, gdyby było inaczej, w głąb skóry trafiałyby wszystkie zanieczyszczenia, bakterie, wirusy oraz szkodliwe promieniowanie słoneczne. Na co dzień nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich potrzebnych składników naszej skórze, dlatego sięgamy po kosmetyki, które mają ją nawilżać, ujędrniać i oczyszczać. Koło się zamyka, dlatego przez długi czas kosmetolodzy próbowali znaleźć złoty środek, aby poprawić absorpcję do wnętrza skóry cennych kompleksów i ekstraktów zawartych w produktach pielęgnacyjnych. Jak się okazuje, niektórym to się udało.

Woda – rozpuszczalnik i nośnik substancji aktywnych

Przenikanie substancji przez warstwę rogową naskórka i skóry właściwej zależy od czynników środowiskowych oraz od właściwości chemicznych kosmetyku, jak również kondycji samej skóry. Bardzo często ulubiony kosmetyk nie jest w stanie przetransportować wszystkich cennych witamin, minerałów i ekstraktów, które zawiera w swojej recepturze. Głównym czynnikiem wpływającym na wchłanianie kosmetyków w głębsze warstwy skóry jest rodzaj bazy jaka została zastosowana w procesie produkcji. Producenci bardzo często wykorzystują do tego celu wodę jako podstawowy składnik dla wielu produktów pielęgnacyjnych. Rola wody w kosmetykach jest bardzo ważna, ponieważ pełni funkcję rozpuszczalnika i nośnika dla większości substancji aktywnych, znajdujących się w ulubionym serum, kremie do twarzy czy szamponie.

Małe cząsteczki – wielki efekt

Pod mikroskopem można zauważyć, że cząsteczki wody nie występują już pojedynczo, tylko łączą się w tzw. klastry. Połączone w skupiska cząsteczki H2O z trudnością przenikają przez barierę naskórka, a w efekcie składniki kosmetyków, w których czasami aż 80% stanowi woda, nie wchłaniają się w głębsze warstwy skóry. To dlatego najlepszym wyborem i bazą produktową jest woda złożona z pojedynczych cząsteczek z dodatkową zawartością tlenu. Możliwość pozyskania tego rodzaju wody powstała w oparciu o najnowcześniejsze technologie, pozwalające skutecznie rozbić klastry.

NanoFuture Technology technologią jutra

Z całą pewnością kosmetyki, które powstały na bazie innowacyjnej technologii, zasługują na szczególną uwagę. Tym przywilejem cieszy się marka LAB ONE i jej produkty do pielęgnacji twarzy, włosów i ciała, stworzone w oparciu o unikatową technologię NanoFuture Technology. Produkty te bazują na wodzie o pojedynczych cząsteczkach wielkości zaledwie 1 nanometra. Dodatkowa obecność tlenu utrzymuje cząsteczki w takiej odległości, aby niemożliwe było łączenie się ich w większe skupiska. Woda, dzięki nano rozmiarom, przenika w głębsze warstwy skóry, co zapewnia lepszą wchłanialność substancji aktywnych, gwarantując korzystny wpływ preparatów LAB ONE na odnowę skóry twarzy, ciała oraz włosów. Ta metoda to również gwarancja gruntownego odtoksycznienia komórek, stymulowanych do regeneracji i autoregulacji.

Kosmetyki marki LAB ONE dostępne są na stronie: labone2016.lab1.com.Konkurs

Konkurs

Chcesz zorganizować konkurs na łamach naszego portalu? Skontaktuj się z nami.

zobacz więcej konkursów »

Ogłoszenia

Stylizacja paznokci Wrocław

Profesjonalna stylizacja paznokci we Wrocławiu. Piękne paznokcie w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy

Tanie wczasy odchudzające

Jedyny w Polsce program autorski. Rewelacyjne ceny.

Makijaż profesjonalny - Wrocław

Makijaż Dzienny, Ślubny, Wieczorowy, Sylwestrowy, Do sesji zdjęciowych - Wrocław

Wizaż i Makijaż - Kraków

Profesjonalny make-up i wizaż. Kreatywny makijaż na każdą porę.

Wizażystka - Warszawa

Profesjonalny makijaż i wizaż. Bogata oferta i niecodzienny make-up.

Masaże, masażysta - Poznań

Masaż leczniczy, rehabilitacyjny, antycellulitowy i relaksacyjny w Poznaniu.

zobacz wszystkie ogłoszenia »


Nasi partnerzy